Strona główna » Nowości ATEN » Zdefiniuj na nowo swoje centrum operacyjne!

Zdefiniuj na nowo swoje centrum operacyjne!

Data dodania: 29-07-2022


W miarę jak miejsca pracy ulegają restrukturyzacji, a decentralizacja jest nieuchronnie wymuszana, operacje w dyspozytorni stanęły przed wyzwaniem skutecznego poruszania się w ramach tych protokołów bezpieczeństwa w nowej sytuacji. Pomimo niedoboru siły roboczej, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi przy użyciu bezpiecznych, precyzyjnych i aktualnych danych pochodzących z monitorowania w czasie rzeczywistym i dynamicznej współpracy stało się bardziej wymagającym zadaniem niż kiedykolwiek.

KX9970T to wydajny nadajnik KVM over IP, który umożliwia podłączenie komputera z portem DisplayPort i zapewnia bezpieczny, zdalny i nieprzerwany dostęp do komputera z konsoli KVM 5K DisplayPort podłączonej do odbiornika KX9970R za pośrednictwem sieci intranet lub dedykowanej sieci LAN. Konsola odbiornika jest zainstalowana w oddzielnej lokalizacji od nadajnika w ramach standardowej sieci IP. Dzięki temu obsługa centrali o znaczeniu krytycznym staje się bardziej ergonomiczna, zorientowana na użytkownika i zadania, a jednocześnie nie jest narażona na niekorzystne zakłócenia środowiskowe.

Model KX9970 stanowi rozwinięcie poprzednich modeli i zapewnia obsługę połączeń sieciowych o prędkości do 10 Gb/s, wyjątkową wydajność audiowizualną 5K, szybkie udostępnianie danych z urządzeń peryferyjnych oraz wiele innych nowych funkcji. To przyszłościowe rozwiązanie systemu macierzowego KVM over IP, obejmujące elastyczne połączenia z ekstenderami, współpracę wizualną i sterowanie systemem, ma na celu usprawnienie przepływu pracy w pomieszczeniach kontrolnych i zwiększenie produktywności operatorów dzięki sprawnemu działaniu KVM over IP.

 


altalt

 

Natywne przetwarzanie sygnału DisplayPort z 12-bitową głębią kolorów

Istotą wizualizacji informacji jest przedstawienie żywych kolorów obrazu (np. postprodukcja programów telewizyjnych, analiza meteorologiczna itp.) Dzięki natywnemu przetwarzaniu sygnału DisplayPort z 8/10/12-bitową głębią kolorów, model KX9970 zapewnia doskonałą wizualizację z szerszym spektrum kolorów obejmującym przestrzenie kolorów Adobe RGB / sRBG / YCbCr / YUV oraz zapewnia bezstratną kompresję wideo podczas transmisji danych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem protokołu KVM over IP.
 


alt

 

Pikselowo doskonała wydajność audiowizualna 5K z HDR10

Dzięki optymalnej jakości obrazu 5K@60 Hz@4:4:4, ekstender KX9970 odmienia pracę przy biurku w pomieszczeniu kontroli. Wspomagany przez efekt ditheringu karty graficznej i HDR10, KX9970 zapewnia szerszy zakres luminacji i płynniejsze renderowanie obrazu, co daje użytkownikowi niezwykłe wrażenia i znacznie zwiększa produktywność w pomieszczeniu kontroli.
 


alt

 

Spektakularne ilości FPS ułatwiające transmisje eSportu

W czasach rozkwitu eSportu, który zaczyna rywalizować z tradycyjnymi ligami sportowymi pod względem oglądalności, ważniejsze niż kiedykolwiek jest nadawanie nieskazitelnych relacji z globalnych wydarzeń i turniejów, w których każdy najdrobniejszy szczegół ma kluczowe znaczenie dla widzów. Obsługa przez KX9970 rozdzielczości 1920x1080 @240 Hz / 2560x1440 @144 Hz pozwala realizatorom transmisji na płynne przełączanie się między graczami na scenie a transmisjami z rozgrywek - bez odczuwalnych opóźnień i przerw w transmisji wideo.alt

 

Ulepszona izochroniczna transmisja USB

Oprócz udostępniania urządzeń peryferyjnych (takich jak kamery, mikrofony, głośniki i inne), porty peryferyjne USB obsługują transfer izochroniczny, umożliwiając przesyłanie danych USB z większą szybkością.altalt

 

System odporny na awarie dzięki redundancji sieci i zasilania

Urządzenie KX9970 zapewnia redundancję sieci/zasilania, która zwiększa niezawodność systemu poprzez utrzymanie nieprzerwanej pracy i bezproblemowe przełączanie zasilania w każdej sytuacji awaryjnej. Ekstendery KX9970 są wyposażone w dwa moduły SFP i jeden port RJ-45, co umożliwia podłączenie do sieci światłowodowej i miedzianej, zapewniając transmisję danych w czasie rzeczywistym i długi czas pracy systemu.
 

Tryb Panel Array™, aby zmaksymalizować wydajność zdalnej konsoli

W połączeniu z CCKM (KVM over IP Matrix Manager) operator na każdej zdalnej konsoli podłączonej do odbiornika KX9970 może korzystać z trybu Panel Array™, który umożliwia jednoczesny podgląd źródeł wideo z wielu nadajników w układzie 2x2 do 6x6 na jednym ekranie.alt

 

Bezproblemowe przedłużanie KVM przez IP

Urządzenie KX9970 zapewnia bezpieczną, rozszerzalną i pozbawioną opóźnień transmisję danych KVM przez sieć IP bez ograniczeń związanych z odległością. Rozszerzone dane są szyfrowane 128-bitowym algorytmem AES przed przesłaniem przez sieć i odszyfrowane w odbiorniku.alt

 

Kontrola dostępu przez KVM over IP jako środek awaryjny

Model KX9970T jest wyposażony w port PS/2 do podłączania modułu kontroli dostępu KVM over IP (2XRT-0015G), który w sytuacjach awaryjnych zatrzymuje wszystkie połączenia odbiorników zdalnych i umożliwia technikom szybkie rozwiązywanie problemów oraz przeprowadzanie koniecznych prac konserwacyjnych na konsoli lokalnej.altalt

 

Kompleksowa współpraca na ścianach wideo w celu zwiększenia efektywności pracy zespołowej

W przypadku integracji ze ścianą wideo KX9970 wykorzystuje opatentowane przez ATEN rozwiązanie Boundless Switching, które umożliwia operatorom intuicyjne przełączanie kontroli z jednego komputera na drugi poprzez przesuwanie kursora myszy po ekranach, co pozwala reagować na wszelkie zdarzenia z zachowaniem podwyższonej sprawności. Ponadto cała zawartość ekranu może być "wypychana" i "pobierana", co umożliwia szybką współpracę, udostępnianie i rozwiązywanie problemów między stacjami roboczymi a ścianą wideo, ułatwiając usprawnienie przepływu pracy w sterowni, aby zmaksymalizować podejmowanie świadomych decyzji.altalt

 

System matrycowy KVM over IP - rozwiązania dla pomieszczeń kontrolnych przyszłości

Wdrożenie KX9970 jest elastycznie skalowalne - umożliwia instalację w trybie punkt-punkt, punkt-wielopunkt, punkt-wielopunkt oraz punkt-wielopunkt w wielu zastosowaniach przemysłowych. Ekstendery KX9970 można łączyć i dopasowywać w ramach konfiguracji matrycowej. System matrycowy KVM over IP umożliwia łatwe i scentralizowane zarządzanie wszystkimi połączeniami z ekstenderami za pośrednictwem CCKM - internetowego interfejsu graficznego KVM over IP Matrix Manager lub aplikacji na iPada.


alt

 

Zastosowania

Model KX9970 doskonale sprawdza się w krytycznych zastosowaniach w dyspozytorniach, gdzie wymagana jest sprawność bezpiecznego KVM over IP, monitorowanie w czasie rzeczywistym i ergonomia pracy przy biurku, takich jak centra operacyjne stacji radiowych i telewizyjnych, wieże kontroli ruchu lotniczego i monitorowanie linii produkcyjnych. Doskonale sprawdza się także w profesjonalnym gamingu.


alt

 

Porównanie produktów

Option KE9950T
4K DisplayPort Single Display KVM over IP Transmitter
KX9970T
5K DisplayPort KVM over IP Transmitter
KX9970R
5K DisplayPort KVM over IP Receiver
KX9970FT
5K DisplayPort KVM over IP Transmitter
KX9970FR
5K DisplayPort KVM over IP Receiver
KE9950R
4K DisplayPort Single Display KVM over IP Receiver
Max. Resolution 3840 x 2160 2048 x 2048
3840 x 2160
@144Hz
4096 x 2160
5120 x 2880
@240Hz
2048 x 2048
3840 x 2160
@144Hz
4096 x 2160
5120 x 2880
@240Hz
2048 x 2048
3840 x 2160
@144Hz
4096 x 2160
5120 x 2880
@240Hz
2048 x 2048
3840 x 2160
@144Hz
4096 x 2160
5120 x 2880
@240Hz
3840 x 2160
Max. Distance LAN LAN LAN LAN LAN LAN
Console Interface USB
DisplayPort
USB
DisplayPort
USB
DisplayPort
USB
DisplayPort
USB
DisplayPort
USB
DisplayPort
Boundless Switching
USB Peripheral N/A
Over IP
RS-232 Support
Virtual Media Support
SFP Fiber Module Support
5K N/A N/A
Tx Local Console N/A N/A N/A
Network Fail over
Power Fail over
Audio Stereo Audio
Speaker
Microphone
DisplayPort
Stereo Audio
Speaker
Microphone
DisplayPort
Stereo Audio
Speaker
Microphone
DisplayPort
Stereo Audio
Speaker
Microphone
DisplayPort
Stereo Audio
Speaker
Microphone
DisplayPort
Stereo Audio
Speaker
Microphone
DisplayPortProdukty z serii KX niebawem dostępne w naszym sklepie. Zapraszamy do kontaktu z nami - sklep@atenpro.pl

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Nowości ATEN
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu