Strona główna » Poradniki ATEN » Transmisja na żywo. Nasza teraźniejszość i przyszłość!

Transmisja na żywo. Nasza teraźniejszość i przyszłość!

Data dodania: 23-04-2020


Transmisje na żywo są dziedziną szybko rozwijającą się, szczególnie w obliczu epidemii. Tworzenie profesjonalnych treści do streamowania zawsze było trudne i kosztowne.

alt


Transmitować można teraz wszystko i wszędzie. Zaczynając od Facebooka przez YouTube'a, IGTV na Instagramie, serwisy informacyjne, szkolenia internetowe, konferencje a nawet nabożeństwa w Kościele.

Jesteśmy online 24/7. Najszybciej rozwijającym się formatem wideo jest transmisja na żywo. Oczekuje się, że do 2022 r. samo „wideo” będzie stanowić około 82% całego ruchu internetowego.

Najczęściej transmitowane treści to:

  • Wydarzenia, spotkania
  • Różnorodne treści w serwisach społecznościowych
  • Nabożeństwa religijne

Wszyscy chcemy uczestniczyć w spotkaniach, konferencjach, zajęciach czy innych interesujących nas wydarzeniach. Czasem zdarza się, że sytuacja dookoła zmienia nasze plany. Ponieważ nie możemy być wszędzie, wielu organizatorów interesujących wydarzeń korzysta z transmisji na żywo, aby dotrzeć do jak największej ilości odbiorców na całym świecie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przesyłają nagrania z transmisji po jej zakończeniu, aby widzowie mogli z łatwością do niej powrócić w wolnym czasie.

Zalety transmisji na żywo:

 

- dotarcie do osób, które fizycznie nie mogą być obecne i przekazywanie im interesujących treści
 

- zwiększenie frekwencji wydarzenia
 

Według Digitell Inc nawet 30% osób, które oglądały transmisję na żywo, wzięło udział w imprezie osobiście w następnym roku.


W obecnych czasach tworzenie treści wideo jest jedną z najpopularniejszych form komunikacji na żywo. Zajmują się tym wszyscy, często nawet zawodowo. Gracze transmitujący na żywo swoje rozgrywki, użytkownicy Facebooka, YouTube'a aż po Influencerów na Instagramie.
 

Najpopularniejszą platformą transmisji na żywo jest Twitch, który początkowo był platformą dla graczy, aby transmitować sesje gier fanom na całym świecie. Popularność Twitcha wzrosła do tego stopnia, że ​​została kupiona przez Amazon w 2014 roku za 1 miliard USD. W 2018 roku Twitch poinformował, że transmitował około 775 milionów godzin treści wideo na żywo, co stanowi ponad dwukrotność transmisji na żywo z YouTube. Najlepsze transmisje na żywo z Twitcha gromadzą duże grono odbiorców, a niektórzy z użytkowników stali się multimilionerami dzięki systemowi płatności opartemu na subskrypcji Twitcha.

alt

 

Niedaleko Twitcha stoi Facebook.
 

Wyszukiwarka Google Trends podaje, że hasło wyszukiwania „transmisja na żywo z Facebooka” wzrosło o 330% w wynikach wyszukiwania od 2016 do 2018 roku.
 

Sam Facebook Live stał się lukratywnym rynkiem zarówno dla niezależnych wpływowych osób, jak i dużych firm medialnych, które łącznie w 2018 roku dotarły do ​​2 miliardów widzów.

Transmisja na żywo nie służy już tylko do zabawy.
Jest ona zarówno dodatkiem dla niektórych twórców, jak i głównym medium dla tych, którzy starają się odebrać udział w rynku tradycyjnym formatom medialnym. W czasie panującej pandemii, nabiera nowego znaczenia.

 

Ten rodzaj przekazu stał się również istotny dla życia religijnego na całym świecie. Stało się tak z powodu szybko spadającego bezpośredniego udziału wiernych. Np. w Stanach Zjednoczonych ok. 50% badanych twierdziło, że uczestniczyło w nabożeństwach religijnych nie więcej niż kilka razy w roku a około 36%, że uczęszcza na nabożeństwa co tydzień, zgodnie z badaniem Pew Research Center z 2015 roku.
 

Jak to wygląda w ostatnich latach? Możemy przypuszczać, iż jeszcze bardziej spadło zainteresowanie takim rodzajem aktywności.


alt

Obraz przesyłany na żywo z Kościoła (po lewej); po prawo – strumień przesyłany za pomocą ATEN UC9020 StreamLIVE HD


 

Istnieje również silny element pokoleniowy tej zmiany. Millenialsi wykazują znacznie mniejszą obecność na nabożeństwach niż starsze pokolenie. Kościoły w Bücking transmitują treści za pomocą social mediów oraz różnego rodzaju aplikacji.

 

Lakewood Church w Houston w Teksasie jest jednym z największych chrześcijańskich zborów w kraju, z cotygodniową frekwencją 52 000 osób i transmisją telewizyjną dla 7 milionów widzów tygodniowo!
Transmitują swoje nabożeństwa online do globalnej publiczności liczącej miliony osób w celu maksymalnego rozpowszechniania treści. Kościół ten doszedł do wniosku, iż sensowne jest komunikowanie się z młodszymi oraz globalnymi odbiorcami za pomocą języka technologii.


alt

ATEN UC9020 obsługuje dwa wejścia HDMI dla transmisji na żywo; skonfigurowany w taki sposób, aby wysyłać sygnał do projektorów w Kościele, nagrywać a także transmitować na żywo do globalnej publiczności.

 

Być może próbujesz zacząć swoją przygodę z transmisją na żywo? Może nagrywasz już filmy za pomocą wbudowanej kamery laptopa lub smartfona, jednak nie jesteś w stanie przekroczyć bariery, jaką jest słaba jakość Twojej produkcji?
Na to wszystko oglądasz różne produkcje w internecie i wszystko wydaje Ci się profesjonalne, lepsze i na wyższym poziomie? Produkcje te mają tytuły, nakładki, różnorodne ujęcia z różnych kamer i pod różnymi kątami?
UC9020 pomoże Ci pokonać te problemy.

alt

Przed i po: Obraz zrealizowany za pomocą ATEN UC9020. Pozwala dodać obrazy pod różnym kątem.


Istnieją pewne problemy z transmisją na żywo na poziomie profesjonalnym, które napotykają nowi użytkownicy. Są to między innymi:

  • Koszty
  • Łatwość użycia
  • Ilość osób zaangażowanych
  • Oprogramowanie
 

Pierwszy, to koszt potrzebnego sprzętu. Profesjonalny sprzęt do transmisji na żywo często okazuje się być zbyt drogi dla większości początkujących operatorów.
 

Po drugie, złożoność konfiguracji, użytkowania i rozwiązywania problemów z takim sprzętem.
 

Następny to ilość osób zaangażowanych w taką produkcję. Przy tradycyjnym sprzęcie może być konieczne zatrudnienie więcej niż jednej osoby do profesjonalnego wykończenia. Nie zawsze jest to możliwe.
 

Wreszcie oprogramowanie. Zdobycie niezbędnego oprogramowania do transmisji na żywo na profesjonalnym poziomie może być kosztowne, bardziej skomplikowane i trudniejsze w użyciu niż typowe oprogramowanie do edycji wideo.


W rezultacie na rynku pojawiają się rozwiązania, które pomagają przełamać barierę wejścia na rynek oraz pozwolić wszystkim na transmisję na żywo do globalnej widowni, z profesjonalnym wykończeniem.


alt



Urządzenie takie jak ATEN UC9020 pozwala użytkownikowi z dwiema kamerami oraz iPadem na rozpoczęcie transmisji na żywo, z możliwością ustawienia scen, edycji w trakcie transmisji, zastosowania efektów przejścia i wielu innych.

Aparaty kompatybilne z UC9020 również nie muszą być zbyt drogie. Prawie każdą lustrzankę cyfrową, aparat lub kamerę można przekształcić w kamerę internetową na żywo za pomocą tego urządzenia.


Dowiedz się więcej: ATEN UC9020

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki ATEN
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu