Strona główna » Poradniki ATEN » CYFROWA GMINA – rozwiązania dla sektora publicznego oferowane przez ATEN Pro

CYFROWA GMINA – rozwiązania dla sektora publicznego oferowane przez ATEN Pro

Data dodania: 18-10-2021


Program "Cyfrowa Gmina" to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce i finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU.
Ma on na celu wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie ich cyberbezpieczeństwa.
Pandemia COVID-19 pokazała, iż wiele urzędów miało ogromny problem z przystosowaniem swojej działalności do nowych, panujących warunków. Program "Cyfrowa Gmina" ma być odpowiedzią na ten problem.


alt


Zadania, na które będzie można otrzymać dofinansowanie to:

 • Cyfryzacja urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych - nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej
 • Edukacja cyfrowa dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji
 • Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych


Budżet i poziom dofinansowania

Gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych.

Minimalna wysokość grantu dla jednej gminy wynosić będzie 100 000 zł, natomiast maksymalna to 2 000 000 zł.

Kwota dofinansowania zostanie wskazana dla każdej gminy w dokumentacji konkursowej z chwilą uruchomienia naboru.
 

Obszary wsparcia

 • Cyfryzacja biur / jednostek publicznych lub podległych czy nadzorowanych (wyłączeniem są placówki zdrowia) - zakup sprzętu IT oraz oprogramowania
 • Zakup sprzętu IT dla szkół, placówek specjalnych, domów pomocy społecznej
 • Szkolenia dla pracowników urzędu z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowanych usług cyfrowych
 • Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych


Więcej informacji o programie: CYFROWA GMINA
 

Jak możemy Ci pomóc?


W ofercie ATEN znajdują się rozwiązania takie jak przełączniki KVM, w tym konsole KVM LCD, produkty z serii over IP umożliwiające wydajne zarządzanie infrastrukturą IT z dowolnego miejsca na świecie, cała gama profesjonalnych urządzeń audio-wideo, łącznie z nowoczesnymi mikserami do przeprowadzania atrakcyjnych transmisji na żywo, jak również produkty do inteligentnego zarządzania energią infrastruktury IT.
 

Przełączniki KVM


Firma ATEN od ponad 41 lat jest wiodącym producentem przełączników KVM na świecie. Urządzenia te cechują się wyjątkową niezawodnością działania oraz innowacyjnością, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.
W ofercie możemy wyróżnić przełączniki KVM:
 • kablowe - przełączniki KVM kablowe, to najprostszy i najtańszy sposób obsługi do 4 komputerów za pomocą jednego monitora, klawiatury i myszy.
 • desktopowe (biurkowe) - przełączniki KVM Desktop (tzw. KVM biurkowy) jest to urządzenia, które pozwalają na obsługę od 2 do 4 komputerów za pomocą jednego monitora, klawiatury i myszy. Obsługują interfejsy takie jak: USB-C, DisplayPort, HDMI, DVI lub VGA oraz udostępniają urządzenia peryferyjne USB i audio (w zależności od wybranego modelu). Przełączenie pomiędzy komputerami może odbywać się za pomocą skrótu klawiszowego, myszy, dedykowanego przycisku lub komendy RS-232.
 • rack - przełączniki KVM Rack są to urządzenia dedykowane do instalacji w 19" szafach serwerowych. Pozwalają na podłączenie wielu komputerów / serwerów do jednego monitora, klawiatury i myszy. Mogą być wyposażone w różne interfejsy (PS/2, USB, DVI, VGA, HDMI).
  Zastosowanie przełącznika KVM w szafie rack ułatwia zarządzanie wieloma serwerami, pozwala zaoszczędzić miejsce oraz zmniejszyć koszty instalacji.
 • konsole LCD KVM - konsole LCD ATEN zapewniają optymalizację przestrzeni roboczej w szafie serwerowej. Montowane w przestrzeni 1U zawierają zintegrowany pełnowymiarowy monitor LCD (15 – 19″), pełnowymiarową klawiaturę i touchpad. Dla porównania – standardowy monitor zajmuje ok 10-12U w szafie. W ofercie występują zarówno konsole LCD jak i KVM LCD (wyposażone w przełączniki KVM 8 lub 16 portowe). Urządzenia te pozwalają na sterowanie do 512 komputerów, za pomocą jednej konsoli z elektronicznym przełączaniem sygnałów ze wszystkich portów. Konsole standardowo dostępne w wersjach 8 lub 16 portowych. Obsługują rozdzielczości nawet 1920x1080 i posiadają różne interfejsy wyjściowe.
 • bezpieczne przełączniki KVM - są urządzeniami spełniającymi rygorystyczne normy bezpieczeństwa, przez co dedykowane są do agencji rządowych, wojskowych, finansowych, instalacji obronnych oraz wywiadowczych. Posiadają certyfikat National Information Assurance Partnership (NIAP) w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa pulpitu, ochrony oraz przechowywania danych. Zgodność z PSS PP v3.0 zapewnia możliwość współużytkowania urządzeń peryferyjnych, maksymalne bezpieczeństwo danych użytkownika podczas przełączania, zapobiega nieautoryzowanemu przepływowi danych lub wyciekom między podłączonymi źródłami.
 • przełączniki KVM Cat 5 - zostały zaprojektowane w celu usprawnienia zarządzania zasobami IT. Posiadają kompaktową obudowę mieszczącą się w rack w wysokości 1U oraz od 8-miu do 32 portów. Można je łączyć szeregowo, co pozwala na obsługę nawet do 1024 serwerów na odległości do 50 m. Rodzaje interfejsów wyjściowych regulujemy za pomocą dedykowanych adapterów.
 • przełączniki KVM over IP - umożliwiają uzyskanie zdalnego dostępu do centrum danych lub oddalonych serwerów z dowolnego miejsca oraz w dowolnym czasie. Pozwalają na dostęp do poziomu BIOS oraz zarządzanie energią wszystkich podłączonych serwerów czy urządzeń. W sytuacji awarii sieci, zapewniają obsługę zewnętrznego modemu. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa danych. W ofercie ATEN znajduje się szeroka gama modeli przełączników KVM over IP dla środowisk branżowych, korporacyjnych czy jednostek samorządowych, są to między innymi modele posiadające 1,8, 16, 24, 32, 40 i 64 porty oraz łączące do 512 serwerów. Zintegrowane z oprogramowaniem do centralnego zarządzania ATEN CC2000 oraz oprogramowaniem do rejestrowania sesji CCVSR, pozwalają uzyskać wyjątkowo wysokie bezpieczeństwo nad zarządzanymi zasobami.

Dodatkowo w ofercie producenta znajdują się Extendery KVM (przedłużacze KVM), które pozwalają na umieszczenie stanowiska zarządzania w odległości nawet do 20 km od komputera czy instalacji.
Modele HDBaseT umożliwiają dostarczanie sygnału w rozdzielczości do 4K, dźwięku, klawiatury/myszy/urządzeń peryferyjnych USB, sygnału Ethernet i RS-232 do 100 m za pomocą jednego kabla Cat 6.
Extendery KVM ATEN posiadają różne interfejsy, między innymi HDMI, DisplayPort, DVI-D, VGA w zależności od modelu.
Oprócz extenderów kablowych, producent oferuje niezwykle zaawansowany system extenderów over IP

alt


Profesjonalne rozwiązania audio - wideo


Produkty te dedykowane są zarówno do użytku domowego jak i zastosowań profesjonalnych, w tym korporacyjnych, edukacyjnych, hotelarskich, komercyjnych do instalacji w jednostkach samorządowych.
Pośród urządzeń marki ATEN można znaleźć różnego rodzaju przełączniki prezentacyjne umożliwiające stworzenie hybrydowych sal spotkań / obrad, matryce, przełączniki wideo, rozdzielacze wideo, produkty do transmisji sygnału na odległość (ekstendery), konwertery czy wszelkiego rodzaju potrzebne akcesoria. Ofertę dopełnia system sterowania, integrujący wszystkie urządzenia w jedną całość.
W ofercie producenta znajdują się również nowoczesne systemy do streamingu, które pozwalają na zrealizowanie transmisji na żywo z 3-4 kamer, w wysokiej jakości, w wielu ciekawych układach oraz z możliwością dodawania logotypów, belek opisowych, podpisów wydarzenia czy uczestników. Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia ciekawych i merytorycznych relacji na żywo z obrad rady miasta / gminy oraz do wykorzystania w każdej sytuacji, która wymaga transmisji na żywo.


alt
 

Inteligentne zarządzanie energią w serwerowni

 

Listwy zasilające PDU przeznaczone do szaf rack, pozwalają na dostawę oraz monitorowanie energii w szafie serwerowej. Umożliwiają również zarządzanie energią w czasie rzeczywistym. Zaawansowane, różnorodne, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa.
 

Jako autozyzowany sklep z urządzeniami marki ATEN ściśle współpracujemy z polskim biurem producenta. Służymy pomocą zarówno w zakresie doradztwa, wsparcia technicznego, przygotowania dokumentacji projektowej, wypożyczenia urządzeń do testów jak również przeprowadzenia prezentacji w Państwa placówce /  jednostce.

Zachęcamy do kontaktu z nami.
Sklep ATEN Pro

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki ATEN
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu