Strona główna » Nowości ATEN » Błyskawiczne podłączenie urządzeń szeregowych do sieci Ethernet LAN z bezpiecznym serwerem urządzeń szeregowych od ATEN.

Błyskawiczne podłączenie urządzeń szeregowych do sieci Ethernet LAN z bezpiecznym serwerem urządzeń szeregowych od ATEN.

Data dodania: 25-05-2023


Łatwe w użyciu, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie ułatwia błyskawiczne podłączenie szerokiej gamy urządzeń szeregowych do sieci Ethernet LAN opartej na protokole IP. Bezpieczny serwer urządzeń ATEN SN3401P zapewnia proste i szybkie połączenie szeregowe z siecią Ethernet, umożliwiając użytkownikom zdalny dostęp do urządzeń szeregowych RS-232/422/485 z komputera znajdującego się w dowolnym miejscu. Dzięki wielu niezawodnym funkcjom SN3401P idealnie nadaje się do zastosowań komercyjnych i przemysłowych związanych z kontrolą procesów.


alt

Zabezpieczenie przed przepięciami i izolacja zapewniają stabilność systemu

 

Ochrona przeciwprzepięciowa jest istotnym aspektem skoordynowanej ochrony elektrycznej każdego obiektu w celu zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego działania. W tym celu, oprócz ochrony izolacji magnetycznej 1,5kV dla sygnałów Ethernet, serwer SN3401P Secure Device posiada zabezpieczenia przeciwprzepięciowe dla sygnałów szeregowych, Ethernet i zasilania, które chronią przed skokami napięcia lub niekontrolowanym wzrostem prądu. Ponadto, oprócz zgodności z przemysłowymi normami bezpieczeństwa, są one również testowane pod kątem spełnienia wymagań IEC 61000-4 dotyczących kształtu fali przepięciowej, aby zapewnić stabilność i niezawodność systemu.


alt

Zwiększanie bezpieczeństwa urządzeń na każdym etapie

 

Rosnąca liczba cyberataków w erze przemysłowego IoT niesie ze sobą ryzyko awarii systemów i powoduje ogromne straty czasu i pieniędzy. Aby uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z podatnością na ataki, przedsiębiorstwa potrzebują wielowarstwowego systemu obrony zapewniającego bezpieczną transmisję danych, obejmującego regularne aktualizacje oprogramowania sprzętowego, a także różne zaszyfrowane formy uwierzytelniania i kontroli dostępu. Bezpieczne rozwiązanie SN3401P Serial-to-Ethernet jest wyposażone w funkcje bezpieczeństwa na każdym poziomie, w tym kontrolę dostępu do sieci i uwierzytelnianie użytkowników, integralność i poufność danych. Ponadto, dzięki trybowi pracy udostępniającemu zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, można uzyskać wszelkie potrzebne informacje na miejscu i zapewnić ochronę na pierwszej linii frontu.


altalt


Kompleksowe tryby bezpiecznej pracy

 

SN3401P oferuje szeroki wybór trybów pracy, aby pomóc różnym typom urządzeń szeregowych być widocznymi w sieci, w tym Real COM, TCP, Serial Tunneling, Console Management i UDP. W każdym trybie pracy SN3401P jest wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, aby pomóc użytkownikom w usprawnieniu operacji i zapewnieniu bezpiecznej transmisji danych szeregowych.
*UDP nie jest oferowany w trybie bezpiecznym.


Bezproblemowa i ekonomiczna bramka Modbus

 

SN3401P może być używany jako standardowa bramka Modbus do konwersji między protokołami Modbus TCP i Modbus RTU / ASCII. Może on bezproblemowo zintegrować szeregowe urządzenia podrzędne Modbus z istniejącą siecią Modbus TCP, udostępniając je w ten sposób szeregowym urządzeniom nadrzędnym.


alt


Łatwa konfiguracja dzięki konsoli internetowej i konsoli Telnet/SSH

 

SN3401P oferuje 3-etapową konsolę webową do szybkiej instalacji. Obsługa przez przeglądarkę odbywa się za pomocą intuicyjnych elementów wielojęzycznych, które ułatwiają szybką konfigurację i sterowanie urządzeniami w zaledwie trzech krokach konfiguracyjnych w celu włączenia aplikacji. Dzięki temu konfiguracja jest prosta i szybka, a użytkownicy mogą ją zakończyć średnio w ciągu zaledwie jednej minuty. Ponadto, w przypadku zastosowań wrażliwych na szerokość pasma, dostępna jest również konsola Telnet/SSH jako rozwiązanie o niskiej przepustowości.


altalt

 

Łatwe rozwiązywanie problemów

 

Firma ATEN zdaje sobie sprawę z tego jak poważne są przypadki utraty i naruszenia danych. SN3401P posiada buforowanie portu o pojemności 64 KB, aby zapobiec utracie danych w przypadku awarii sieci, a powiadomienia o zdarzeniach będą wysyłane automatycznie za pośrednictwem poczty elektronicznej SMTP i SNMP Trap, jeśli urządzenia szeregowe przestaną działać z powodu awarii zasilania lub wystąpi błąd zdefiniowany przez użytkownika. Co więcej, dzienniki zdarzeń systemowych są dostępne do rejestrowania i śledzenia historii operacji, i mogą być zapisywane w pamięci wewnętrznej lub na serwerze Syslog, dzięki czemu można pobrać dane do monitorowania i rozwiązywania problemów w dowolnym momencie.


alt


Docelowe zastosowania

 

SN3401P umożliwia natychmiastowe połączenie w sieć urządzeń szeregowych i może być stosowany w wielu aplikacjach komercyjnych i środowiskach automatyzacji procesów przemysłowych, które wymagają połączenia szeregowego z siecią Ethernet. Należą do nich punkty sprzedaży, kontrola dostępu, systemy SCADA, monitorowanie środowiska, monitorowanie czujników, zarządzanie urządzeniami, zdalne zarządzanie obiektem i inne.


alt


Wszechstronne możliwości montażu

 

SN3401P można elastycznie montować w różnych środowiskach instalacyjnych, dzięki czemu można je łatwo skonfigurować do miejsca pracy. Opcje montażu obejmują montaż ścienny, biurkowy, na szynie DIN lub w szafie (z opcjonalnym zestawem VE-RMK1U), zależnie od potrzeb.


alt


Porównanie produktów

 
Option SN3401

1-Port RS 232/422/485 Secure Device Server
SN3401P

1-Port RS-232/422/485 Secure Device Server with PoE
SN3402

2-Port RS-232/422/485 Secure Device Server
SN3402P

2-Port RS-232/422/485 Secure Device Server with PoE
Over IP
PoE N/A N/A
Serial Standard RS-232/422/485 RS-232/422/485 RS-232/422/485 RS-232/422/485
Number of Serial Ports 1 1 2 2

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Nowości ATEN
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu